Parisi në protestë/Përplasje e dhunshme me policinë (VIDEO)

Qindra protestues kanë marshuar në rrugët e Parisit, ndërsa policia ka përdorur gaz lotsjellës për të shpërndarë turmën e njerëzve që ...


Qindra protestues kanë marshuar në rrugët e Parisit, ndërsa policia ka përdorur gaz lotsjellës për të shpërndarë turmën e njerëzve që ishin mbledhur për të kundërshtuar reformat e punës.
Protestat kohët e fundit kanë përfshirë të gjithë Francën pasi një miting madhështor në Rennes ka degjeneruar në dhunë.
Në drejtim të policisë protestuesit kanë hedhur sende të forta dhe fishekzjarre.
“Ende nuk ka frikë”, “Demokraci ku je?”, “Stop reformave të punës” këto janë disa nga parullat e shkruara nga demonstruesit.

Related

Video 6948581972387057141

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item