Papa Wemba, ylli i muzikës kongo vdes në skenë gjatë koncertit (VIDEO)

Muzikanti me ndikim kongolez Papa Wemba ka vdekur në moshën 66 vjeçare pas një kolapsi gjatë një koncerti. Një video e publikuar nga...


Muzikanti me ndikim kongolez Papa Wemba ka vdekur në moshën 66 vjeçare pas një kolapsi gjatë një koncerti.
Një video e publikuar nga një emision në Bregun e Fildishtë tregon momentin kur ai shembet në skenë, teksa një grup balerinash kërcënin para tij.


Muzika ndalet dhe ato vrapojnë drejt tij për ti ardhur në ndihmë, por e kotë. Ëemba ishte mjaft i njohur për stilin e tij, një miksim mes muzikës kubaneze, afrikane dhe perëndimore.
Ai shëtiti me koncertet e tij në të gjithë botën.

Related

Showbiz 5068892295848530782

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item