Ja efektet e çajit të kamomilit

Kamomili është një ndër bimët më të njohura shëruese. Sot  kjo bimë po përdoret gjithmonë e më shumë për kurimin e probleme të ndryshme....

Kamomili është një ndër bimët më të njohura shëruese. Sot  kjo bimë po përdoret gjithmonë e më shumë për kurimin e probleme të ndryshme.
Sipas  studimeve kamomili ndihmon që të dobësoheni më lehtë, më shpejt dhe në mënyrë të balancuar. I pasur me kalcium, magnez, kalium dhe vitaminën A, çaji nga kamomili me të vërtet mund të jetë aleat i rëndësishëm në dobësim.
Përsa i përket përgatitjes së këtij çaji e rëdësishme është doza. Për një filxhan çaj mjafton një lugë e vogël i lules së thatë. Kamomilin nuk e ziejmë, por vetëm e qesim në ujë të nxehtë. Mund të shtohet edhe pak lëng limoni, për shije shtesë, por edhe për djegie të përshpejtuar yndyrave.

Related

Shëndet & estetikë 8468906942478889761

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item