Efekti i pabesueshëm i patëllxhanit në kancerin e lëkurës

Shkencëtarët kanë thënë se BEC5 mbyt qelizat e kancerit, por nuk dëmton qelizat tjera të shëndetshme në trupin e njeriut. Gjithashtu m...


Shkencëtarët kanë thënë se BEC5 mbyt qelizat e kancerit, por nuk dëmton qelizat tjera të shëndetshme në trupin e njeriut. Gjithashtu mund të përdoret për trajtim të keratozës, si dhe kundër djegies së lëkurës nga dielli ose edhe kundër plakjes.
Keratoza atkine në shumë raste shkakton kancerin e lëkurës. Në fakt, ekspozimi i tepërt në diell shkakton njolla të kuqe në lëkurë të cilat formohen nga qelizat anormale që mund të ndryshohen në qelizat malinje.
Një tjetër formë e zakonshme e kancerit të lëkurës është kanceri i qelizave rozë. Ky kancer shkakton rreth dy mijë vdekje në vit, transmeton Koha.net. Ky ind është në formën e lythave dhe ka skajet e çrregulluara, por mund të kurohet po ashtu nga ekstrakti i patëllxhanit.
Kjo materie nga patëllxhani ka treguar sukses në mbi 78 për qind të rasteve kur është aplikuar për tetë javë me radhë. Po ashtu është përdorur edhe si krem për 25 vjet në hulumtimet klinike në Australi dhe Britani të Madhe.
Shkencëtarët thonë se ky krem është 100 për qind i suksesshëm në eliminimin e kancerit të lëkurës, dhe këto pesë vitet e fundit asnjë rast nuk është kthyer pasi që këtë krem e kanë përdorë për 12 javë rresht.

Related

Shëndet & estetikë 4063666421815243879

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item