CIA përgatiti lëvizjen e fundit: Armë vrastare për rebelët nëse dështojnë bisedimet për Sirinë

CIA po përgatit furnizimin me armë të fuqishme për rebelët sirianë nëse dështojnë bisedimet e paqes. Kështu raportojnë mediat amerik...


CIA po përgatit furnizimin me armë të fuqishme për rebelët sirianë nëse dështojnë bisedimet e paqes.
Kështu raportojnë mediat amerikane.
Nëse dështojnë bisedimet për zgjidhjen e krizës në Siri, atëherë CIA do të furnizojë rebelët me armë të fuqishme për të rrëzuar regjimin e Assadit.
Siç raportojnë mediat, drejtori i CIA-s Brennan po përgatitet të dërgojë armë të fuqishme kundër avionëve luftarakë.
Ai do të furnizojë deri në “dhëmbë” rebelët në mënyrë qëtë marrin me forcë pushtetin.
Lajmi është raportuar nga një burim konfidencial për Wall Street Journal.
Kjo do të thoshte një përshkallëzim të tensioneve me Rusinë dhe një përballje të fuqishme mes ushtrisë ruse dhe rebelëve të financuar nga Amerika.

Related

Top Lajm 7087234310731639967

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item