Champions League/ Nuk ka fitues në “Etihad Stadium” mes Sitit dhe Realit

Ka përfunduar me rezultatin e bardhë 0-0 ndeshja e parë gjysmëfinale mes Manchester Sitit dhe Realit të Madridit e luajtur në “Etihad ...


Ka përfunduar me rezultatin e bardhë 0-0 ndeshja e parë gjysmëfinale mes Manchester Sitit dhe Realit të Madridit e luajtur në “Etihad Stadium”.
Një 90 minutësh ku të dyja skuadrat e përqëndruan lojën më së shumti në mesin e fushës duke qarkulluar topin. Në pjesën e parë të dy portierët nuk u vunë asnjëherë në rrezik ku goditjet në portë ishin me pikatore.
Ndërsa në fraksionin e dytë miqtë patën rastet më të pastra për shënim me anë të Pepes dhe Kasemiros por që u ndalën mrekullisht nga portieri Joe Hart.
Ndërkohë që vëndasin rrezikuan në minutën e fundit me anë të Kevin De Bryne që u ndal nga Navas.
Gjithcka mbaroi me rezulatin 0-0 duke lënë gjithcka të hapur në ndeshjen e kthimit që do të luhet në “Santiago Bernabeo”./f.b

Related

Sport 347676700153718209

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item