Bill Clinton: Zoti i bekoftë shqiptarët!

“Zoti i bekoftë shqiptarët, të gjithë shqiptarët” – tha Bill Klinton për dritare.net, në fund të takimit që pati me shqiptarët në Bron...


“Zoti i bekoftë shqiptarët, të gjithë shqiptarët” – tha Bill Klinton për dritare.net, në fund të takimit që pati me shqiptarët në Bronx, tre ditë, para se Hillary Clinton të kërkojë votën e tyre, në zgjedhjet e së martës në Nju Jork.
Ndërsa kongresmeni Eliot Engel, i pyetur nga dritare.net se çfarë mendon për kryeministrin Rama, që sulmon Trump dhe mbështet Clinton, tha duke qeshur: “Sigurisht që kryeministri shqiptar ka të drejtë”.
Ndërkaq, takimi vazhdon dhe dritare.net do të sjellë intervista të tjera dhe më shumë info pas pak.

Related

Top Lajm 845553733472000478

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item