Video: Snajperi 62-vjeçar irakian filmohet duke vrarë luftëtarin e ISIS

Abu Tahseen iu abshkua Hashd Al-Shaabi-t, një njësi parasushtarake shiite, si një vullnetar për të mbrojtur Irakun nga ISIS. Ai ka l...


Abu Tahseen iu abshkua Hashd Al-Shaabi-t, një njësi parasushtarake shiite, si një vullnetar për të mbrojtur Irakun nga ISIS.
Ai ka lindur në vitin 1953 dhe është një qitës veteran i 5 luftërave të armatosura. Luftën e Yom Kippurit, luftën Iran-Irak, pushtimin e Kuvajtit, Luftën e Gjirit dhe luftimet e sotme kundër ISIS.
Ai aktualisht është o pozicionuar në malet Makhoul në veri të Baijit.
Që prej majit 2015, pasi iu bashkua milicisë, ai ka konfirmuar vrasjen e 173 luftëtarëve të ISIS me pushkën e tij me dulbi Steyr HS .50 BMG me tek-qitje e cila qëllon në një rreze deri në 1 milje largësi.
Shihni videon e mëposhtme për të parë se si ai është filmuar teksa vret një luftëtar të ISIS:

Related

Video 3724502211120622296

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item