Tragjedi në Rusi, 62 të vdekur pas rrëzimit të një avioni (Video e rrëzimit)

Një avion i nisur nga Dubai u rrëzua gjatë uljes në qytetin rus të Rostovit mbi Don duke shkaktuar vdekjen e 62 personave. ”Avioni t...


Një avion i nisur nga Dubai u rrëzua gjatë uljes në qytetin rus të Rostovit mbi Don duke shkaktuar vdekjen e 62 personave.
”Avioni tip ‘Boeing 737’ i kompanisë ‘FlyDubai’ u rrëzua në kushtet e një pamjeje shumë të kufizuar nga ana e pilotëve, rreth 100 metra në të majtë të pistës së aeroportit”, shpjeguan burime të shërbimit të kontrollit, të cituara nga ”Russia Today”.
”Të gjithë pasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit kanë vdekur”, tha agjencia ruse e lajmeve, TASS.
Në “Youtube” është publikuar një video pamjet e të cilës duket se janë kapur nga një kamera sigurie, ku duket momenti i rënies së avionit, i cili ishte nisur nga Dubai.
Edhe pse ende nuk ka një version zyrtar për shkaqet e aksident, nga video duket që avioni ka qenë përfshirë nga flakët para se të përplasej me tokën.

Related

Botë 9036812295505023761

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item