SHBA, evakuohet aeroporti i Denverit

Një seksion i aeroportit ndërkombëtar të Denverit në SHBA është evakuuar për çështje sigurie, por pa specifikuar ndonjë shkak konkret....


Një seksion i aeroportit ndërkombëtar të Denverit në SHBA është evakuuar për çështje sigurie, por pa specifikuar ndonjë shkak konkret.
Sipas mediave amerikane, policia ka evakuuar pjesën më të madhe të terminalit. Linjat që janë pezulluar përfshijnë ‘American Airlines’, ‘Aero Mexico’, ‘Air Canada’, ‘Lufthansa’ dhe ‘British Airways’.
Aeroporti njoftoi se fluturimet po vazhdojnë vetëm në një pjesë të aeroportit.
Autoritetet e sigurisë nuk kanë dhënë ndonjë shkak për evakuimin.
Por, mediat shkruajnë se pas sulmeve terroriste në Bruksel në të gjitha aeroportet në SHBA është rritur siguria.

Related

Botë 1227176369062192648

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item