SHBA dhe Koreja e Jugut i tregojnë dhembët Veriut: 300 mijë ushtarë dhë nëndetëse

Do të nisë mëngjesin e së hënës stërvitja më e madhe që është kryer ndonjëherë në gadishullin korean. SHBA dhe Koreja e Jugut do të ...


Do të nisë mëngjesin e së hënës stërvitja më e madhe që është kryer ndonjëherë në gadishullin korean.
SHBA dhe Koreja e Jugut do të nisin një stërvitje masive që do të përfundojë në 30 prill.
300 mijë ushtarë koreanojugorë dhe 15 mijë marinsa amerikanë do të marrin pjesë në këtë stërvitje.
Manovrat “Key Resolve/Foal Eagle” do të jenë historike dhe do të shërbejnë për t’i treguar “dhembët” Koresë së Veriut.
Trupat tokësore do të mbështeten me stërvitje ajrore me avionë bombardues amerikanë dhe helikopterë.
Pentagoni ka bërë të ditur gjithashtu se do të përfshihen edhe 2 nëndetëse në këtë operacion.

Related

Top Lajm 2170645898065013708

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item