Serial Killeri italian: Ja si e vrau prostitutën shqiptare Maurizio Mingella

Një akuzë e re do të rëndojë mbi Maurizio Minghella, një vrasës serial prostitutash i dënuar me 131 vite burg. Së fundmi është zbuluar...


Një akuzë e re do të rëndojë mbi Maurizio Minghella, një vrasës serial prostitutash i dënuar me 131 vite burg. Së fundmi është zbuluar se ai është autori i vrasjes së Floreta Islamit, një prostitutë shqiptare në Itali.
Viktima e cila ishte 29 vjeçe, u mbyt me një shall në Tornino, 18 vite më parë (14 shkurt 1998).
Zbulimi erdhi pasi në pambukun e shallit u gjet mbetje biologjike të Minghella­s dhe kjo u zbulua nga analizat mjeko­ligjore që çuan në identifikimin e profilit gjenetik të vrasësit që rezultoi se ishte Minghella.
Vrasësi serial frekuentonte zonën e Rivoli­t në Torino ku dilnin prostitutat në rrugë dhe hetuesit në Torino kanë zbuluar deri tani se ai ka vrarë tre prostituta.

Related

Kronika 521776170388214006

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item