Rama e kërcënoi të thotë emrat e kriminelëve të PS, Blushi i përgjigjet qetësisht: Deputeti ynë u kap me drogë! Kush e ka fajin?!

Gazetari Blendi Fevziu ka pyetur Ben Blushin nëse e ka ditur që në Partinë Socialiste ka pasur njerëz të inkriminuar dhe a është ai që...


Gazetari Blendi Fevziu ka pyetur Ben Blushin nëse e ka ditur që në Partinë Socialiste ka pasur njerëz të inkriminuar dhe a është ai që ka ngrënë bukë me deputetin Armando Prenga.
“Unë nuk e kam ditur që këta njerëz janë të inkriminuar. Buka nuk përmendet në tavolinën e shqiptarit. Kjo ngjarje ka ndodhur para dy muajsh. Erdhi Xhon Kerri. Dhe tha që një gjë keni bërë mirë është dekriminalizimi. Përse e mori Rama këtë meritë. U bë sepse ka precedentë penale të verifikuar. Një deputet i joni u kap me drogë. A erdhi kërkesë nga Interpoli? Në Elbasan unë kam kryesuar një listë që nuk ka asnjë person me precedent penal, ndërsa në listat e tjera nuk e di. Por është e vërtetë që një deputet i palës tonë u kap me një trafikant në makinë, unë nuk e dija”, tha ai.Related

Top Lajm 709284221564214759

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item