Policia spanjolle konfiskon 20 mijë uniforma të shtetit islamik

20 mijë unifroma të destinuara për shtetin silamik janë konfiksuar nga policia sopanjolle. Autoritet thanë se uniformat ishin fshehur ...


20 mijë unifroma të destinuara për shtetin silamik janë konfiksuar nga policia sopanjolle. Autoritet thanë se uniformat ishin fshehur në kontenenierë të deklaruar se mbanin rroba të përdoruara.
Policia spanjolle deklaroi se ka sekuestruar 20 mijë uniforma ushtarake të cilat sipas autoriteve ishin të destinuara të shkonin për Shtetin Islamik dhe frontin Al Nusra.
Në një deklaratë të posatshme, policia tha se uniformat ishin fshehur në tre kontenierë, të cilët mbanin etiketa për rroba të përdorua.
Kontrolli dhe ndalimi i tyre u krye në Valencia dhe Algeciras. Ngjarja pason arrestimin e shtatë personave gjatë muajit shkurt, të dyshuar për lidhje të drejtpërdrejta me militantët e dy organizatave terroriste.

--------------------------------------------

VIDEO:
165 Likes6,576 views
1 Like390 views

Related

Top Lajm 1955543733055538859

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item