Po vazhdojnë votimet në “Super të martën” në SHBA

Demokratët kanë votuar në Alabama, Arkansas, Georgia, Massachusetts, Oklahoma, Tennessee, Texas, Vermont, Virginia dhe Minesota, si dh...


Demokratët kanë votuar në Alabama, Arkansas, Georgia, Massachusetts, Oklahoma, Tennessee, Texas, Vermont, Virginia dhe Minesota, si dhe në territorin amerikan të American Samoa.
Demokratët jashtë vendit do të dorëzojë votat e tyre. Ekziston edhe një grup parlamentar në Kolorado, por votimi më pas shkon në një konventë të shtetit, transmeton Klan Kosova.
Clinton, është duke synuar të ketë votues me ngjyrë në vende si Alabama, Gjeorgjia dhe Virxhinia pasi ka marrë 10 vota  në Karolinën e Jugut.
Në vijim të fushatës në Mineapolis të martën, ajo ka akuzuar rivalët e saj republikane për “drejtimin e fushatave të tyre bazuar në ofendime”.
Bernie Sanders ka votuar më herët në shtetin e tij në Vermont.
Ai u tha gazetarëve se në qoftë se pjesëmarrja ishte e lartë.


Related

Top Lajm 7299276285272537231

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item