Nëndetëse, bomba të zgjuara, raketa: Arsenali vdekjeprurës i Putin në Siri (FOTO)

Ditën e djeshme qeveria siriane njoftoi se ka arritur të çlirojë nga xhihadistët qytetin e lashtë roman Palmira. Që pre...Ditën e djeshme qeveria siriane njoftoi se ka arritur të çlirojë nga xhihadistët qytetin e lashtë roman Palmira.

Që prej majit 2015 ai mbahej nga IS.

Por falë ndihmës ajrore të Rusisë, ushtria siriane rimorri qytetin.

Daily Mail ka publikar disa foto të arsenalit ushtarak të Rusisë në Siri.

Bomba inteligjente, avionë dhe helikopterë modernë, nëndetëse “të heshtura” dhe tanke super të fuqishëm.

Ky është arsenali vdekjeprurës i Putin në Siri.

Related

Top Lajm 9140254748575812450

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item