“Myslimanet e mbuluara? Skllave, asgjë më shumë”, polemika në Francë

Ministrja për Familjen në Francë, Laurence Rossignol, ka bërë bërë një deklaratë që ka tronditur opinionin publik. “Femrat myslimane...


Ministrja për Familjen në Francë, Laurence Rossignol, ka bërë bërë një deklaratë që ka tronditur opinionin publik.
“Femrat myslimane që mbulohen janë si skllevërit zezakë që duronin skllavërinë”, ka qenë kjo deklarata e ministres Rossignol.
Menjëherë ka reaguar komuniteti islamik që e ka cilësuar si fyese dhe skandaloze këtë deklaratë të ministres franceze.
Qytetarët ndërkohë kanë nisur një peticion duke e akuzuar ministren për racizëm.

Related

Top Lajm 8722113430051156558

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item