Momenti kur studenti amerikan e kupton se dënimin prej 15 vitesh do ta vuaj në minierat e Koresë së Veriut (Video)

Janë publikuar pamjet e momentit kur studenti amerikan, i cili ishte arrestuar për tentimin e tij për të vjedhur një shenjë propagand...


Janë publikuar pamjet e momentit kur studenti amerikan, i cili ishte arrestuar për tentimin e tij për të vjedhur një shenjë propaganduese në hotel, derisa po qëndronte në një vizitë në Korenë Veriore, e kupton se për 15 vjet do të bëjë punë të rënda në minierat e këtij vendi.
Otto Warmbier (21), është dënuar me punë të rënda në burg, u gjykua dhe u dënua brenda një ore, në mëngjesin e së mërkurës, nga Gjykata Supreme e Koresë se Veriut, transmeton Telegrafi.
Në një deklarate para gjykimit ai ka pranuar fajin me arsyetimin se vjedhjen tentoi ta bënte që të marrë një “trofe” nga udhëtimi i tij. /Telegrafi/

Related

Kronika 6132966671276895719

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item