Kërcënoi me jetë Rudina Magjistarin, nis hetimi ndaj 37-vjeçares nga Durrësi

Një 37-vjeçare nga Durrësi po hetohet në gjendje të lirë pasi ka kërcënuar me jetë gazetaren Rudina Magjistari. Viola Sala prej disa...


Një 37-vjeçare nga Durrësi po hetohet në gjendje të lirë pasi ka kërcënuar me jetë gazetaren Rudina Magjistari.
Viola Sala prej disa muajsh kërcënonte dhe fyente Magjistarin.
Por moderatorja e njohur nuk ka duruar më dhe ka kryer denoncim ndaj shtetas Sala.
Materialet e depozitura nga Magjistari i kanë kaluar prokurorisë e cila ka marrë në shqyrtim çështjen dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.
Njoftimi i Policisë
Policia e Tiranës ka nisur procedimin në gjendje të lirë ndaj një 37-vjeçare nga Durrësi, pasi kërcënonte në rrjetet sociale një gazetare.
Sipas burimeve, kanë nisur hetimet për Viola Salën, pasi që nga muaji tetor 2015 dhe deri në ditët e sotme i ka dërguar mesazhe kërcënuese dhe fyese në Facebook moderatores televizive me iniciale R.M.
Ka qenë kjo e fundit që ka bërë denoncim në polici, e cila i referoi në Prokurori.

Related

Kronika 1544762098314064606

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item