Historia, gazetari Dervishi: Rroku njihej si psikopat nga Policia (VIDEO)

Gazetari Ferdinand Dervishi, i cili ngjarjen e 15 viteve më parë kur Marjan Rroku vrau Alda Canajn dhe nënën e saj e ka ndjekur nga afër,...

Gazetari Ferdinand Dervishi, i cili ngjarjen e 15 viteve më parë kur Marjan Rroku vrau Alda Canajn dhe nënën e saj e ka ndjekur nga afër, thotë se e gjitha ajo që i dënuari me burgim të përjetshëm ka ndryshuar krejtësisht rrethanat.


Dervishi gjatë emisionit “Opinion”, deklaroi se kjo është një tentativë e Rrokut për t’i shpëtuar burgimit të përjetshëm. Gazetari tha se ai ka një mundësi deri në mesin e vitit 2017 për ta dërguar çështjen në Gjykatën Kushtetuese.
Gazetari Dervishi gjatë “Opinionit” tha se në momentin kur ka pasur një incident mes Rrokut dhe Drejtorit të shkollës së Gjuhëve të Huaja “Asim Vokshi” pasi ish-punonjësi i SHIK tentoi të hynte me dhunë në shkollë, punonjësit e policisë janë paralajmëruar nga inspektorët e policisë të zonës të kenë kujdes me Rrokun pasi ishte “psikopat”.


Historia by gazeta-panorama

Related

Video Lajme 2825558867624841395

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item