‘Fytyrë e poshtër’ apo ‘Lul Basha kryeministër’? Mediat e Fugës manipulojnë videon. Ja video e plotë

Të gjitha mediat online nën hijen e kryeministrit dhe në pritje të lejeve të ndërtimit afër dhe brenda parkut, kanë prerë njëlloj si ...


Të gjitha mediat online nën hijen e kryeministrit dhe në pritje të lejeve të ndërtimit afër dhe brenda parkut, kanë prerë njëlloj si pemët në park, e më pas montuar një video nga një takim i kryetarit të opozitës Basha në Klos, njëlloj si Veliaj pemët me photoshop.
Bëhët fjajë për thirrjet e një militanti të PD-së ku ulëret për zgjedhje të parakohshme dhe për Lulzim Bashën kryeministër.
Mediat e mësipërme kanë prerë thirrjen “zgjedhje të parakohshme”, kanë lënë “Lul Basha” duke i hequr pjesën “Lul Basha kryeministër” e duke i ngjitur fjalen “fytyr e poshtër” e cila ishte për kryeministrin aktual Edi Rama. Si mundët që i njejti përson që therret “Zgjdhje të parakohshme, Lul Basha kryeministër”, të thërras edhe “fytyr e poshtër” për kreun demokrat?
Vetëm montazhet e porositura mund ta bëjnë një gjë të tillë.
Pyetja që shtrohet është: A do të ndërtohet fushata e ardhshme mbi manipulimin e videove? Duket se Endri Fuga i ka marrë masat.


Videoja e manipuluar


video

Videoja origjinale


Related

Shqipëria 5261328010624613349

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item