“Fshati i të mallkuarve!” Kjo është një histori horrori (FOTO)

KUJDES! PAMJE SHQETESUESE Këto foto janë shkrepur në disa fshatra indonezianë. Sidoharjo, Karangpatihan dhe Krebet, janë fshatrat që...


KUJDES! PAMJE SHQETESUESE

Këto foto janë shkrepur në disa fshatra indonezianë.

Sidoharjo, Karangpatihan dhe Krebet, janë fshatrat që kanë një numër të lartë të adoleshentëve dhe të rriturve të prekur nga një sindromë e veçantë.

Vendasit e quajnë “Kampung Idiot”, një sindromë e ngjashme me sindromën Daun.

Pamjet e tmerrshme tregojnë se si trajtohen të sëmurët në këto fshatra.

Ata janë të mbyllur në qeli dhe s’kanë kontakt me njerëzit jashtë.

Lahen me ujë të ftohtë dhe i vetmi kontakt me botën jashtë janë njerëzit që përkujdesen për ta.

Disa prej tyre janë të lidhur me zinxhirë pasi janë shumë agresivë.

Saimun është një 45 vjeçar që prej 20 vitesh qendron i lidhur me zinxhirë.

Ata jetojnë nën kufirin e skamjes dhe shumë prej tyre janë aq të dobët sa mund të shihen brinjët.

Por qeveria fajëson familjet e tyre.

Sipas zyrtarëve ata kanë këto deformime për shkak të inçestit apo kequshqimit që u kanë bërë familjarët.Related

Botë 3415713260531906724

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item