Boksieri nga Azerbajxhani feston fitoren me flamurin shqiptar (Video)

Boksieri nga Azerbajxhani, Makhmud Muradov, ka festuar titullin ndërkombëtar në “MMA” me flamurin Shqiptar, pas fitores kundër kampion...


Boksieri nga Azerbajxhani, Makhmud Muradov, ka festuar titullin ndërkombëtar në “MMA” me flamurin Shqiptar, pas fitores kundër kampionit çek në “VKN”, Tomash Kuzhela, në natën e luftëtarëve, që zgjati tri raunde.
Pas përfundimit të ndeshjes, ndërsa Muradovit po i jepej “gjerdani i artë” në dorën e tij të majtë, ai mbante edhe flamurin kuqezi, të cilin ia kishte dhënë biznesmeni kumanovar, Bashkim Qazimi, i cili njëherësh është edhe sponsor i Muradovit.
Një gjë të tillë e dëshmon edhe videoja e publikuar në “Youtoube”, por edhe fotot që ka bërë Bashkim Qazimi dhe Muradov.

Related

Sport 5246449306482251419

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item