BDI TËRHIQET NGA BUTELI: MARRËVESHJA PËR KRYQIN ENDE E PAQARTË

Nënkryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Izet Mexhiti, në konferencën për gazetarë ka deklaruar se  marrëveshja është ndër-ins...


Nënkryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Izet Mexhiti, në konferencën për gazetarë ka deklaruar se  marrëveshja është ndër-institucionale e ndihmuar edhe nga ndërmjetësues ndërkombëtarë. Ai ka deklararuar se kanë bërë kompromis për të mos tensinuar më tej situatën, ndërsa e ka permendur edhe si arsye festën ortodokse të “Ujit të Bekuar”.
“Edhe në situata të vështira u përgjigjët nuk këtë thirrje. Ishim bashkë deri në këtë moment dhe nuk ishim kot. Qëllimi është arritur. Për detajet e marrëveshjes do t’ju njoftojmë nëpërmjet mediave nesër”, ka thënë ai.
Megjithatë, Mexhiti nuk ka shpjeguar nëse kjo marrëveshje do të thotë saktësisht që kryqi i planifikuar nuk do të ndërtohet në vendin e caktuar nga komuna e Butelit, raporton gazetari i televizionit Shenja.


Butel
Posted by Tetova News on Friday, March 4, 2016


PAMJE EKSKLUZIVE, Përleshje mes protestuesve dhe policisë në Butel /tv2104.03.2016
Posted by Tetova News on Friday, March 4, 2016

Related

Maqedoni 1175760522297004999

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item