Barcelona në çerekfinale, MSN eliminon Arsenalin (VIDEO)

Barcelona është kualifikuar për në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Katalanasit fituan 3-1 në ndaj Arsenalit në ndeshjen e kthimit ...


Barcelona është kualifikuar për në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Katalanasit fituan 3-1 në ndaj Arsenalit në ndeshjen e kthimit të luajtur mbrëmjen e së mërkurës, në Spanjë.
Nejmar kaloi vendasit në avantazh në minutën e 18′ të pjesës së parë, duke i çuar skuadrat në dhomat e zhveshjes.
Pjesa e dytë filloi me Arsenalin në sulm. Miqtë gjetën golin e barazimit në minutën e 51′ me anë të Elneny-t. Kur dukej se Arsenali rihapi lojën, Suarez dyfishoi rezultatin për Barcelonën në minutën e 65′, ndërsa Lionel Mesi realizoi rrjetën e tretë duke përcaktuar edhe rezultatin final.
Barcelona u duk sikur e pati më të lehtë këtë sfidë, edhe për shkak të rezultatit të parë (0-2) që kishte arritur në Angli.ATMOSFERA para dhe gjatë ndeshjes, golat...Barcelona mposht sërish Arsenalin, kualifikohet në çerekfinale Pas fitores 2 me 0 në Londër, Barcelona ka mposhtur Arsenalin edhe në ndeshjen e dytë të 1/8-ës së finales në Ligën e Kampionëve.Kampioni i Evropës fitoi me rezultat 3 me 1, dhe u kualifikua në çerekfinale me rezultat të përgjithshëm 5 me 1.Neymar realizoi golin e parë në ndeshje pas vetëm 18 minutash lojë.Në pjesën e dytë Mohamed Elneny barazoi gjithçka në minutën e 51-të dhe ngjalli shpresat e “Topçinjve” për kualifikim tutje, por ato u shuan 14 minuta më vonë. Luis Suarez me një supergol vulosi gjithçka.Leo Messi në minutën e 88-të realizoi golin përfundimtar të ndeshjes.
Posted by Tetova News on Wednesday, March 16, 2016

Related

Sport 2320683650943675926

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item