Zeqiri: Maqedonia ka 280 mijë votues fiktivë

Profesori i ekonomisë, Izet Zeqiri, i njohur për analizat e tij statistikore thotë se Maqedonia ka 280 mijë votues fiktivë. Nga 2 mi...


Profesori i ekonomisë, Izet Zeqiri, i njohur për analizat e tij statistikore thotë se Maqedonia ka 280 mijë votues fiktivë.
Nga 2 milion e 50 mijë banorë, nëse i hjekim 500 mijë banor nën moshën 18 vjeçare, që nuk kanë të drejtë vote, ngelin 280 mijë votues fiktiv. Këta ky pushtet i përdor për manipulim zgjedhor. Përmes kësaj ndikohet edhe tek interesi shqiptar  duke rritur nivelin e dontit dhe numrin e deputetëve. Kjo është një problem shumë i rëndësishëm dhe ne si shqiptar duhet të flasim dhe të bëjmë përpjekje maksimale që kjo listë të pastrohet”, deklaroi Zeqiri në TV21, transmeton agjencia e lajmeve INA. (INA)

Related

Maqedoni 3423459401527781055

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item