Sondazhi: BDI rënie drastike

Nëse zgjedhjet do të ishin sot atëherë fituese do të shpallej Lëvizja e BESA, e pasuar nga Aleanca për shqiptarët. Kjo bëhet e ditur n...


Nëse zgjedhjet do të ishin sot atëherë fituese do të shpallej Lëvizja e BESA, e pasuar nga Aleanca për shqiptarët. Kjo bëhet e ditur në një anketë të realizuar nga portali Telegrafi.
Anketa ishte e hapur gati një javë, ku në pyetjen “Cila parti mendoni se do të fitoj në zgjedhje” votuan rreth 20 mijë lexues, prej tyre 10333 për lëvizjen BESA, rreth 5000 për LR-PDSH, 1531 për BDI, rreth 1000 për PDSH dhe 1000 për RDK-në.
Ndryshe, anketa është dizajnuar në atë mënyrë që pamundëson votimin e shumëfishtë.
Kujdes: ky “sondazh” nuk ka një bazë shkencore pasi nuk kryhet mbi një kampion të seleksionuar votuesish, për këtë arsye duhet të vlejë vetëm si një tregues i përgjithshëm.  (INA)

Related

Top Lajm 40690051126528702

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item