Shuhet shkrimtari Umberto Eco

Shkrimtari italian Umberto Eco ka vdekur sot në moshën 84-vjeçare. Lajmin për vdekjen e shkrimtarit dhe filozofit të famshëm e ka ko...


Shkrimtari italian Umberto Eco ka vdekur sot në moshën 84-vjeçare.

Lajmin për vdekjen e shkrimtarit dhe filozofit të famshëm e ka konfirmuar familja e tij që ka thënë se ai ka vdekur mbrëmë rreth orës 22:30 në shtëpinë e tij.
Është autor i romanit “Emri i Trëndafilave” lindi në Alexandria më 5 janar të vitit 1932.
Eco ishte semiotist, filozof dhe shkrimtar i jashtëzakonshëm.


Related

Kultura 6054170717241769192

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item