SHBA-Rusi arrijnë marrëveshjen e shumëpritur, të shtunën nis armëpushimi në Siri

Do të nisë mesnatën e së shtunës armëpushimi në Siri. Marrëveshja u arrit pas bisedimeve intensive mes Rusisë dhe SHBA. Kontaktet e ...


Do të nisë mesnatën e së shtunës armëpushimi në Siri. Marrëveshja u arrit pas bisedimeve intensive mes Rusisë dhe SHBA.
Kontaktet e shpeshta të sekretarit Kerry me ministrin rus Lavrov kanë arritur të japin frytet e tyre.
Fillimisht u arrit një marrëveshje në 12 shkurt për një armëpushim, që do të niste pas një jave, por në fakt nuk u respektua.
Tanimë duket se afati përfundimtar do të jetë data 27 shkurt.
Pjesë e armëpushimit nuk do të jenë organizatat terroriste Al Nusra dhe ISIS.


Related

Top Lajm 1292865326989981316

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item