Rufi Osmani: Aleanca për Shqiptarët dhe BESA të garojnë bashkë përball Ahmetit dhe Thaçit

Profesori universitar, Rufi Osmani në një debatë në Tv21, sërish kërkoi bashkimin e partive jo parlamentare në kampin politik shqiptar...


Profesori universitar, Rufi Osmani në një debatë në Tv21, sërish kërkoi bashkimin e partive jo parlamentare në kampin politik shqiptar.
Osmani theksoi se, do të ishte mirë që në zgjedhjet e ardhshme parlamentare shqiptarët në Maqedoni të garojnë me dy lista, BDI me PDSH-në dhe lista tjetër, Aleanca për shqiptarët, Lëvizja Besa dhe Uniteti.
Ai sërish ftoi liderët e Aleancës për shqiptarët dhe Këshillin opozitar që të ulen të pijnë të paktën nga një kafe për të diskutuar mundësitë e bashkëpunimit. (INA)

Related

Maqedoni 2289765270852420031

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item