Rriten tensionet në Azi: SHBA çon avionë bombardues në kufirin mes dy Koreve

Amerika i ka marrë seriozisht kërcënimet e Koresë së Veriut dhe ka dërguar disa avionë bombardues në kufirin mes dy Koreve. Një demo...


Amerika i ka marrë seriozisht kërcënimet e Koresë së Veriut dhe ka dërguar disa avionë bombardues në kufirin mes dy Koreve.
Një demonstrim force nga SHBA në mbështetje të aleatëve koreanojugorë.
SHBA ka dërguar avionët e saj më të mirë për të qenë gati ndaj çdo lëvizje të Koresë së Veriut.
Prej disa javësh Koreja e Veriut ka bërë kërcënime të shumë dhe njoftoi se po zhvillon bombën me hidrogjen.
Gjithsesi SHBA është gati për çdo rast!

Related

Bota 3153793884224328663

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item