Produktet që lejohen të konsumohen para se të flini dhe ju ndihmojnë të bini në peshë

Të gjithë e dinë shprehjen “mos hani para se të flini” se do të ju akumulohet yndyrë në trup e për pasojë do të shtoni në peshë. Ka nj...


Të gjithë e dinë shprehjen “mos hani para se të flini” se do të ju akumulohet yndyrë në trup e për pasojë do të shtoni në peshë. Ka një listë ushqimesh që nuk e kanë këtë efekt në trup nëse i konsumoni para gjumit:
Mishi i bardhë i pulës: një copë e vogël mishi të bardhë pule është e mjaftueshme nëse jeni të uriur para gjumit.
Ajo është e lartë në proteina dhe e ulët në yndyrë prandaj nuk do t’ju shëndoshë.
Krem kosi pa yndyrë: përveçse do t’ju japë proteinat e nevojshme ai do t’ju mundësojë dhe gjumë të qetë.
Mollë: është e pasur me antioksidantë dhe fibra. Para gjumit do t’ju plotësojë dëshirën e gjërave të ëmbla dhe nuk do t’ju japë kalori të tepërta.
Bananja: është një produkt shumë i mirë edhe nëse e konsumoni gjatë natës. Ajo është e mbushur me fruktozë dhe do t’ju mbajë të plotë deri në mëngjes. /shendeti

Related

Shëndet & estetikë 3077070149058753458

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item