Pllasnicë, BDI-ja hap fushatën vetëm me flamurin turk

Zyrtarë të lartë të Bashkimit Demokratik për Integrim të hënën morën pjesë në hapjen e shtabit komunal në Komunën e Pllasnicës. Në a...


Zyrtarë të lartë të Bashkimit Demokratik për Integrim të hënën morën pjesë në hapjen e shtabit komunal në Komunën e Pllasnicës.
Në ambientin ku ishte caktuar pritja, për cudi ishte vendosur vetëm flamuri turk dhe ai partiak. Ndërkohë që mungonte flamuri shqiptar.
Shefi i Shtabit Qendror të BDI-së, Bekim Neziri para anëtarëve të shtabit komunal partia tw cilws i takon ai është e përgatitur për zgjedhjet e parakohshme  parlamentare.
“Qëndrimi i BDI-së është që zgjedhjet të mbahen me 24 prill dhe me mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare vendi të dal nga kriza politike në të cilën gjendet tani dhe dalja nga kriza është në të mirë të vendit dhe qytetarëve”, tha Neziri, duke shtuar se BDI veq më ka hapur shtabet komunale dhe ata vendore për të shënuar edhe një fitore të madhe. (INA)

Related

Maqedoni 8933106575654987509

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item