"Luftë" në sheshet e Kosovës, prangosen disa protestues, plagoset një polic, vendi drejt zgjedhjeve

Policia ka filluar të arrestojë protestuesit që kanë gjuajtur me koktej Molotovi drejt Policisë së Kosovës. Gjithçka ka filluar pas d...


Policia ka filluar të arrestojë protestuesit që kanë gjuajtur me koktej Molotovi drejt Policisë së Kosovës.
Gjithçka ka filluar pas daljes së deputetëve të opozitës nga salla e Kuvendit. Ata të zemëruar kanë filluar gjuajtje me koktej Molotovi dhe me gurë.
Policia ka hedhur gaz lotsjellës drejt tyre dhe ka filluar të arrestojë disa nga ta.
Raportohet se një efektiv i policisë është lënduar gjatë përleshjeve me protestues para ndërtesës së Kuvendit.Eskalon protesta në Kosovë: Gurë, “molotov”, gaz lotsjellës, topa të ujit…
Posted by Tetova News on Friday, February 26, 2016

Related

Top Lajm 6961947895990655945

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item