Libri skandaloz: Ja si shkoi Toni Bler me gruan e mikut të tij miliarder

Ky nuk është një lajm i ri. Mediat britanike kanë shkruar disa herë se shkaku i ndarjes së miliarderit Rupert Murdoch me gruan e tij...


Ky nuk është një lajm i ri.
Mediat britanike kanë shkruar disa herë se shkaku i ndarjes së miliarderit Rupert Murdoch me gruan e tij, Wendi Deng, ka qenë pikërisht Toni Blair.
Ish-kryeministri britanik ka qenë mik i ngushtë me Murdoch.
Deri më tani këto kanë qenë thjesht spekulime.
Por, tashmë në treg ka dalë një libër i Tom Bower, që thotë se provon aferën e Blair me ish-gruan e mikut të tij të ngushtë.
Në libër thuhet se Blair udhëtoi me Deng në Kinë, vendlindjen e saj, në vitin 2011.
Në vit më vonë ai e vizitoi atë në shtëpinë e tyre në Londër, ndërsa më pas u panë bashkë edhe në një klub.
Më pas, Blair shkoi në vilën e Murdoch në Kaliforni, ndërsa Deng i tha të shoqit se do qendronte aty me një mikeshë.
Por, në fakt mikesha e saj u largua kur mbërriti Blair.
Punonjësit e Murdoch ndërkohë zbuluan edhe disa emaile të bashkëshortes së tij, ku ajo fliste me shumë pasion për Blair, duke thënë se adhuronte trupin e tij, lëkurën, madje edhe të pasmet e tij.
Nga emailet doli se ajo, përveç Blair, kishte marrëdhënie edhe me një trajner tenisi në Kaliforni dhe me themeluesin e Google, Eric Schmidt.
Për këtë arsye, më 2013-n Murdoch shpalli divorcin me Deng.
Blair pas kësaj u përpoq ta merrte në telefon Murdoch, për t’i thënë se nuk kishte pasur asnjë aferë më bashkëshorten e tij.
Pas një sqarimi të shkurtër, Murdoch nuk i foli më kurrë ish-mikut të tij.
Video nga
Oscars 2016
The Oscars Red Carpet
7 Likes757 views

1 Like410 views
1 Like975 views
1 Like516 views
3 Likes203 views

Related

Botë 6567427720343311332

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item