Konçesione për dashnoren sa 4 herë GDP e vendit, skandali seksual rrënon politikanin

Skandalet seksuale kanë rrëzuar nga pushteti shumë politikanë të suksesshëm. Madje shpesh herë, kundërshtarët politik janë përpjekur t...


Skandalet seksuale kanë rrëzuar nga pushteti shumë politikanë të suksesshëm. Madje shpesh herë, kundërshtarët politik janë përpjekur të rrëzojnë rivalin nëpërmjet historive roz skandaloze.
Në Bolivi, presidenti aktual po shkonte i qetë drejt sigurimit të mandatit të katërt, që kërkonte ndryshimin e kushtetutës.
Por, papritur diçka ndodh dhe i rrënon karrierën politikanit të suksesshëm.
Dikur në të shkuarën ai kishte gabuar dhe kishte lënë prova për zbulimin e një skandali seksual.
Evo Morales dolil zbuluar falë një artikulli të gazetarit Carlos Valverde që bëri publike një aferë të presidentit.
Nga lidhja jashtëmartesore me Gabriela Zapata
Montano ai pati një fëmijë. Por nuk mbaron me kaq.
Dashnorja e tij themeoi një kompani të fuqishme që përfitoi shumë konçesione nga Bolivia.
Madje vlera e këtyre konçesioneve arrin sa 4 herë GDP e Bolivisë.
Morales përgënjestroi lajmin, duke deklaruar se ka 9 vite që nuk takohet me dashoren, por një foto e shkrepur në vitin 2015 i nxorri ata zbuluar.
Ai akuzoi SHBA, duke e cilësuar ngjarjen “komplot amerikan”, por pavarësisht shfajësimit, bolivianët votuan kundër tij në referendum, duke e rrëzuar nga froni.

Related

Bota 6659590926868685208

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item