Kapen hajdutët shqiptarë të farmacive dhe supermarketeve (VIDEO) (FOTO)

Një bandë mes të cilëve ndodheshin edhe shqiptarë është goditur nga policia italiane, pasi akuzohen për grabitjen e supermarketeve dhe...


Një bandë mes të cilëve ndodheshin edhe shqiptarë është goditur nga policia italiane, pasi akuzohen për grabitjen e supermarketeve dhe farmacive në zonën e Merate.
Shqiptarët e arrestuar janë Arbi Tosku 23 vjeç dhe Maltin Çela 21 vjeç. Ndërsa dy shkoët e tyre në bandë ishin egjiptianë.
Ata kanë kryer një seri grabitjesh gjatë disa muajve me radhë.
Nga plaçkitjet e kryera, ata kanë mundur të marrin në total një shumë parash prej 8 mijë Euro. Nga kontrollet në banesat e tyre, policia u ka gjetur atyre vetëm 200 Euro.
Ata janë zbuluar nga kamerat e sigurisë së bizneseve që grabisnin. Lëviznin me një makinë të kuqe që rrinte gjithnjë pranë zonës ku kishin zgjedhur të vidhnin.
Veprimtarinë kriminale ata e kanë nisur verën e kaluar, kur filluan të futeshin në farmaci dhe supermarkete, të armatosur me pistoleta dhe thika.Kapen hajdutët shqiptarë të farmacive dhe supermarketeveNjë bandë mes të cilëve ndodheshin edhe shqiptarë është goditur nga policia italiane, pasi akuzohen për grabitjen e supermarketeve dhe farmacive në zonën e Merate.Shqiptarët e arrestuar janë Arbi Tosku 23 vjeç dhe Maltin Çela 21 vjeç. Ndërsa dy shokët e tyre në bandë ishin egjiptianë.Ata kanë kryer një seri grabitjesh gjatë disa muajve me radhë.Nga plaçkitjet e kryera, ata kanë mundur të marrin në total një shumë parash prej 8 mijë Euro. Nga kontrollet në banesat e tyre, policia u ka gjetur atyre vetëm 200 Euro.Ata janë zbuluar nga kamerat e sigurisë së bizneseve që grabisnin. Lëviznin me një makinë të kuqe që rrinte gjithnjë pranë zonës ku kishin zgjedhur të vidhnin.Veprimtarinë kriminale ata e kanë nisur verën e kaluar, kur filluan të futeshin në farmaci dhe supermarkete, të armatosur me pistoleta dhe thika.
Posted by Tetova News on Thursday, February 18, 2016

Related

Kronika 6862319238899675480

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item