ISIS kërcënon themeluesit e Facebook dhe Twitter (Foto/Video)

Organizata terroriste ISIS, ka kërcënuar themeluesin e Facebook, Mark Zuckerberg dhe atë të Twitter, Jack Dorsey, duke postuar një vi...


Organizata terroriste ISIS, ka kërcënuar themeluesin e Facebook, Mark Zuckerberg dhe atë të Twitter, Jack Dorsey, duke postuar një video mesazh në internet.
Në minutën e 25 të videos së postuar në internet nga ISIS, pretendohet se hakerët e Shtetit Islamik po luftojnë me gjigantët e medieve sociale, të cilët po mundohen të fshijnë llogaritë e tyre që promovojnë terrorizmin, transmeton Telegrafi.


 Në një fotografi shfaqen dy themeluesit e famshëm, të cilët ‘goditen’ nga një breshëri plumbash.


 Videoja e titulluar “Zjarr mbështetësve”, është postuar në internet nga një grup që e quan veten “bijtë e ushtrisë së Kalifatit”, që përfundon duke kërcënuar drejtpërdrejt themeluesin e Facebook dhe të Twitter.


Related

Bota 1999041863096975039

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item