Gjermania arreston planifikuesit e sulmeve në Berlin

Autoritetet në Berlin kanë njoftuar se e kanë shkatërruar një grup terrorist në kryeqytetin gjerman, të udhëhequr nga ekstemistët algjer...


Autoritetet në Berlin kanë njoftuar se e kanë shkatërruar një grup terrorist në kryeqytetin gjerman, të udhëhequr nga ekstemistët algjerianë, që dyshohen se kanë lidhje me militantët e Shtetit Islamike dhe si të tillë po planifikonin sulme në Berlin. Zëdhënësi i policisë në Berlin, Stefan Redlich, ka thënë se gjatë ditës së sotme policia e ka realizuar një seri të bastisjeve në Berlin, në kërkim të të dyshuarve. Dy burra algjerianë, sipas tij, janë arrestuar, një në Berlin dhe një tjetër në një kamp refugjatësh në qytetin perëndimor Attendorn.

Related

Botë 1138000627623394961

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item