Gazetaria nuk është Xhixhile moj Xhirxhile më ra Telebingo! (VIDEO)

Nga Bardhyl Matraxhiu* Me autoritetin e tij si ish-këngetar i njohur dhe tani moderator i njohur i telebingos befasisht Gjebrea bën...

Nga Bardhyl Matraxhiu*

Me autoritetin e tij si ish-këngetar i njohur dhe tani moderator i njohur i telebingos befasisht Gjebrea bën “gazetarin” në një skup të intervistës me një vrasës sadist të dënuar me burgim të përjetshëm.
Sigurisht që e kanë përdorur për qëllime që nuk i dimë por vete ai duhet ta kuptonte se nuk mund ta intervistoje një të dënuar pa parë me parë dosjen e tij në gjykatë dhe duke u munduar te jete sa me objektiv qe te mos lendojë te afermit e viktimave.
Se atë qe krimineli e paraqet vrasje pa paramendim dhe që ishte ai që përndiqej nga viktima do te kish parë të kundertën qe paska pasur 5 denoncime për dhune nga e ndjera…por edhe pa i ditur këto fakte si mund te besoje ai dhe te mos pyesë se si iku vrasësi në Amerikë me identitet tjetër pa pasur me parë një plan paraprak.
Kjo tregon se ose Arditit i ka rene telebingo (shuma ka qene e madhe) ose ai kujton qe gazetaria është trlalala.
*Profesor në Universitetin e Tiranës

Related

Top Lajm 7754264658888830928

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item