Dobitë shëndetësore nëse mbani në gojë për 30 minuta një hudhër

Hudhra e prodhon një përbërës të quajtur alicin, që i jep edhe erën e keqe qe ajo ka. Megjithatë përtej erës, të gjithë kanë dëgjuar për...


Hudhra e prodhon një përbërës të quajtur alicin, që i jep edhe erën e keqe qe ajo ka. Megjithatë përtej erës, të gjithë kanë dëgjuar për vetitë e saj kurative. Por a keni dëgjuar ndonjëherë se njerëzit e përdorin atë edhe si “sheqerkë”? Po, kjo është e vërtetë.
Kinezët e vendosin një hudhër në gojë dhe e lënë aty për 30 minuta. Kjo praktikë është një metodë e lashtë që përdoret zakonisht në mëngjes. Rezultatet janë të pabesueshme. Ushqyesit e shëndetshëm që gjenden në hudhër hyjnë në organizmin tuaj përmes pështymës tuaj dhe i pastrojnë enët e gjakut. Pas 30 minutave, ju duhet ta nxirrni hudhrën. Lani dhëmbët dhe në qoftë se ende keni “erën e keqe” të hudhrës, atëherë përtypni një kokërr kafeje ose majdanoz.
Related

Shëndet & estetikë 5280680575155193780

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item