Ceremoni masive martesore në Korenë e Jugut, kurorëzohen 3000 çifte! (FOTO)

Mijëra çifte morën pjesë në një martesë masive të shtunën në Kishën e Unifikimit të Koresë së Jugut. Plot 3000 çifte të veshur njëso...


Mijëra çifte morën pjesë në një martesë masive të shtunën në Kishën e Unifikimit të Koresë së Jugut.
Plot 3000 çifte të veshur njësoj, nga 62 vende të botës, përshirë 1000 çifte të reja dhe 2000 të martuar më parë, ishin pjesë e ceremonisë së mbajtur në Gapyeong të drejtuar nga krerët e kishës koreano  jugore.
Martesat masive, shpesh të mbajtura në stadium sporti me mijëra çifte, prej kohësh janë kthyer në një traditë të kishës së themeluar nga Sun Myung Moon, në 1954.

Related

Fotografi 2162150494600307509

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item