Atentati në Lezhë, detaje të reja nga e kaluara kriminale e autorit

Shtetasi Land Kaçorri i cili dyshohet si autor i ngjarjes së sotme në Lezhë, ku një biznesmen u qëllua me armë në kokë, është person me pr...

Shtetasi Land Kaçorri i cili dyshohet si autor i ngjarjes së sotme në Lezhë, ku një biznesmen u qëllua me armë në kokë, është person me preçedentë penale të mëparshëm.

Foto nga vendngjarja
Konkretisht, me vendimin nr. 168 datë 17.10.2008, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lezhë e ka dënuar këtë shtetas për vepren penale të “Sigurim i kushteve dhe i mjeteve materiale për të kryer vrasje”.
Gjithashtu dhe në vitin 2004, Gjykata e Fierences në Itali ka lëshuar urdhër arresti për veprën penale “Vrasje në bashkëpunim” të një shtetasi shqiptar.
Njoftimi i policisë për autorët: 
Nga veprimet e shpejta hetimore dhe verifikuese nga ana e grupit hetimor të policisë ka rezultuar se autorë të dëmtimit të shtetasit Landi Noka, janë shtetasit :
  • Landi Kaçorri
  • Gjergj Kaçorri
Të cilët janë shpallur menjëherë në kërkim dhe po punohet për kapjen  e tyre.
Dyshohet se ngjarja ka motiv konkurencën në fushën e lëndëve drusore dhe qymyrit.

Related

Kronika 5515078292098728434

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item