100 fakte të çmendura rreth seksit

Edukimi nuk përfundon sapo mbaron së shkuari në shkollë. Ja 100 faktet më të çmendura rreth seksit që ju mbase nuk i dinit 1 – Meshk...


Edukimi nuk përfundon sapo mbaron së shkuari në shkollë. Ja 100 faktet më të çmendura rreth seksit që ju mbase nuk i dinit
1 – Meshkujt që mbajnë erë më të mirë iu duken femrave më tërheqës.
2 – Sipër përllogaritjeve, në mbarë botën janë vetëm 5 mijë meshkuj që e kanë penisin 30 centimetër në ereksion.
3 – Zyrtare: Studimet tregojnë se meshkujt dhe femrat nuk mund të jenë thjeshtë shokë
4 – Sperma konsiderohet një trajtim anti- plakje, dhe ka efekte pozitive në lëkurë.
5 – Njerëzit që u pëlqen të eksperimentojnë me seksin janë psikologjikisht më të shëndetshëm
6 – Endorfina e çliruar gjatë aktivitetit seksual krijon eufori të ngjashme me përdorimin e drogërave
7 – Disa njerëz përjetojnë të njëjtën ndjenjë kur mendojnë për ushqimin dhe seksin.
8 – 12% e të rriturve kanë kryer seks në zyrat e tyre.
9 – Femrat nuk mund të thonë “lumturi” pa thënë fjalën “penis”
10- 12 përqind e njerëzve në botë thonë se kanë bërë seks tresh.
11 – Sipas studimeve, njerëzit që kryejnë 1 ose 2 herë seks në javë kanë sistem imunitar më të fortë.
12 – Kondomët nuk duhet t’i mbani për një kohë të gjatë në portofole. Nëse kanë ndenjur aty për 1 muaj, ka gjasa të prishet.

13 – Një mashkull redukton shanset e kancerit të prostatës nëse përjeton 4 orgazma në javë.
14 – Ka disa ushqime që përmirësojnë jetën seksuale. Një prej tyre janë manaferrat e zeza. Lënda që ndodhet në to, ndihmon në prodhimin e testosteroneve dhe spermës së shëndetshme.
15 – Një vaginë mesatare është e gjatë nga 5- 7.5 cm por ajo mund të zgjerohet me 200% nga marrëdhëniet seksuale.
16 – Seksi është 10 herë më efektiv se sa valiumi.
17 – Nëse pastrohet zona pubike, ka gjasa të rriten shanset për sëmundjet seksualisht të transmetueshme.
18 – Mbani gjithnjë kontakte me gjinekologun. Shumë nga sëmundjet seksualisht të transmetueshme nuk kanë simptoma për gati 3- 5 vjet.
19 – “Amigdala” pjesa e trurit që rrit frikën dhe ankthin, fiket automatikisht kur femrat përjetojnë orgazëm.
20 – Ju duhet të urinoni sa më shpejt të jetë e mundur pas seksit për të ndaluar infeksionet urinare.
21 – Masturbimi është akti seksual numër 1 i dëshiruar nga meshkujt.
22 – Çdo vit, rreth 11 mijë amerikanë e lëndojnë veten për të provuar pozicione seksuale të çuditshme.
23 – 80% e femrave përdorin vibratorët për të arritur një orgazëm nëpërmjet stimulimit të klitorit se sa duke e future në vaginë.
24 – Njihni limitet tuaja. Akti seksual mesatar zgjat për 37 minuta.
25- Kur Egjipti pushtoi Libinë në shekullin e 13- të para Krishtit, fituesit morën 13.230 penisë si trofe.
26-  Në vitin 1994, amerikani Gary Kremen bleu domain- in sex.com. Në vitin 2006 e shiti për 14 milionë dollarë.
27- Ka çifte që bëjnë seks në skaner. Për qëllime kërkimore.
28- Kur një burrë ia merr vetes në gojë, ai bën Autofellatio. Shumë më të rralla janë rastet e grave që bëjnë Autocunnilingus.
29- Termi fetish vjen nga frëngjishtja.

30- Numri i personave të varur nga seksi shkon në 6 përqind.
31- Orgazma tek meshkujt dhe femrat stimulon atë pjesë të trurit si marrja e heroinës.
32- Nëse numërojmë çdo lëvizje sado të vogël, gjatë një kilometër vrapim, gjoksi i femrës kërcen në një lartësi 84 metra.
33- Në lashtësi mendohej se aroma e grave të virgjëra kishte efekte shëruese. Sot shihet si pretekst për tradhti jashtëmartesore.
34- 240 milionë njerëz bëjnë seks çdo ditë. Pra një në 25.
35- Mes orës tetë dhe nëntë është përqendrimi më i lartë i hormoneve seksuale.
36- Një në katër persona thotë se ka bërë seks në një park.
37- Shtatë nga dhjetë persona thonë se e mbajnë hundën djathtas kur puthin.
38- Gjatë orgazmës ne marrim frymë 40 herë në minutë.
39- 5 nga 1 mijë infarkte vdekjeprurëse ndodhin gjatë seksit.
40 – 92 përqind e grave i mbyllin sytë gjatë puthjes. Gjysma e meshkujve e bëjnë këtë.
41 – Një në pesë persona ka pasur një lidhje me kolegen e punës.
42- Nga depërtimi i penisit në vaginë deri në derdhje mund të kalojnë nga 30 sekonda deri në 44 minuta.
43 – 25 përqind e kërkimeve në internet janë me natyrë porno.
44 – Filmi më i suksesshëm në histori është një film porno. “Deep Throat” ka kushtuar vetëm 25 mijë dollarë dhe ka fituar plot 600 milionë dollarë. Të ardhurat janë 1 me 24 mijë.
45- Pornostarja Houston, 39 vjeç, më 6 shkurt 1999 bëri seks me 620 meshkuj për filmin e saj.
46- Gjatë eksitimit, testikujt rriten deri në 50 përqind.
47 – Studimet serioze kanë treguar se as madhësia e duarve dhe as madhësia e këmbëve nuk kanë lidhje me madhësinë e penisit.
48 – Një penis, që është i vogël në gjendje gjumi, mund të zmadhohet në ereksion. Por një penis i madh, me shumë mish, në ereksion nuk zmadhohet shumë.
49 – Penisi zvogëlohet me kalimin e kohës.
50- Gjatë masturbimit derdhet 20 përqind më pak spermë se gjatë seksit.
51- 47 përqind e meshkujve masturbojnë çdo javë. Tek gratë kjo shkon në 27 përqind.
52- Rekordi për puthjen më të gjatë është 30 orë dhe 59 minuta.
53- 20 përqind e çifteve provojnë lojëra seksuale me lidhje gjatë seksit.
54 – Nëse bëni seks tre herë në javë, rreziku për atak në zemër ulet me gjysmën. Kështu thuhet në një studim.
55 – Një në tre persona thotë se do kishte dëshirë ta kalonte kohën e lirë duke bërë seks.
57 – 15 orë ka zgjatur transplanti i parë i penisit. Ai u bë në Kinë në vitin 2006.
58 – Nëna me më shumë fëmijë ishte F. Vasilijev nga Rusia. Ajo kishte 69 fëmijë.
59- Njerëzit bëjnë më shumë seks në dhomën e gjumit. Në vend të dytë është makina.

61 – 60 përqind e të gjitha martesave në botë janë me mblesëri- shumica e popullsisë në planet nuk ka ndikim në zgjedhjen e partnerit.
62 – Kondomët e parë janë bërë me zorrë delesh.
63- Shpejtësia mesatare e një derdhje është 44.8 kilometra në orë.
64 – Vetëm 40 përqind e njerëzve e sqarojnë përpara seksit nëse partneri ka sëmundje seksuale.
65 – Një spermatozoid jeton 2.5 muaj.
66 – Në majën e klitorit ka 8 mijë mbaresa nervore- më shumë se kudo në trupin e njeriut. Për krahasim: në penis ka vetëm 4 mijë nerva.
67- Shkencëtarët britanikë dhe zviceranë kanë zbuluar se orgazma gjatë seksit është katër herë më e mirë se gjatë masturbimit. Arsyeja: lëshohen katër herë më shumë hormone.
68 – Predikuesi baptist amerikan, Glynn Wolfe, është martuar 29 herë. Martesa më e shkurtër ka zgjatur 19 ditë, më e gjata 7 vjet.
69 – “Masturbimi është seks me atë që dua unë”. Kështu ka thënë Woody Allen.
70 – – Fjala “Fuck” u përdor për herë të parë në vitin 1967 në një film me Marianne Faithful. Titulli: “I’ll Never Forget What’s His Name”.

71- Balena e Jugut ka testikujt më të mëdhenj në planet: secili peshon nga 45 kg. Kur derdh, lëshon 20 litra spermë.
72- Gjatë një puthje me gjuhë, partnerët shkëmbejnë rreth 60 mg ujë, 0.7 mg proteina dhe yndyrna dhe 0.4 mg kripë.
73 – Një person mesatar shpenzon në 70 vite jetë, rreth 110 mijë minuta duke puthur- kjo do thotë më shumë se 76 ditë.
74 – Nuk ka asnjë provë shkencore që biondet bëjnë më shumë qejf në jetë dhe seks.
75 – Deri në shekullin e 20- të, shkencëtarët mendonin se gratë nuk mund të kalonin orgazmë.
76 – Gjatë orgazmës, në tru fiken plotësisht ato fusha që kujdesen për ankthin dhe shqetësimet.
77- Seks është një fjalë angleze dhe vjen nga latinishtja “sexus”, që do të thotë gjini.
78- Mesalina, gruaja e perandorit romak Klaus, e ka tradhtuar atë me të gjithë gardën pretoriane.
79 – 15 përqind e njerëzve në botë do e falnin një tradhti të partnerit.
80 – Tossing quhet seksi me të huaj.
81- . Në Liban marrëdhëniet brutale me kafshë lejohen, mjafton që kafsha të jetë i gjinisë së kundërt.
82- Në Hong Kong, një bashkëshorte e tradhtuar ka të drejtë ta vrasë bashkëshortin tradhtar, në qoftë se e kap me presh në duar. I vetmi kufizim që i vihet është që vrasjen ta kryejë me duar dhe jo me ndihmën e ndonjë arme. Ndërsa sa i përket të dashurës, sipas ligjit edhe atë mund ta vrasë, me çdo lloj mënyre që dëshiron.
83 – Në Bahrejn gjinekologëve meshkuj u ndalohet që të shikojnë në mënyrë të drejtpërdrejtë organet gjenetike të femrës. Ndaj, ata të gjithë përdorin një pasqyrë, për të kryer punë.
85- Në Indonezi, kushdo që kapet në flagrancë ndërsa masturbohet, i pritet koka!
86 Në qytetin e vogël amerikan Hastings, Nebraska, çiftet janë të detyruara që kur bëjnë seks, të mbajnë veshur këmisha nate.
87- Në Estoni është e ndaluar të luash shah ndërsa bën seks.
88- Nëse një burrë në Uruguaj e kap gruan me të dashurin, ai mund t’i vrasë të dy ose mund të zgjedhë që gruas t’i presë hundën dhe të kastrojë të dashurin e saj.
89- Në Irlandë është lejuar shitja e prezervativëve vetëm pas vitit 1978.
90- Në Arizona, SHBA, nuk lejohen më shumë se dy dildo (lodër seksi) për shtëpi.
91- Në Siena të Italisë gratë me emrin Maria nuk lejohet të punojnë si prostituta.
92- Në kontenë Logan, Kolorado, SHBA, është ende e paligjshme të puthësh një grua nëse ajo është në gjumë.
93-  Në Ames, Ioua, SHBA, është ende e paligjshme që burrat të pinë tre gllënjka birre ndërsa janë në shtrat me bashkëshortet e tyre.
94- Në Tremonton, Utah, SHBA, është ende një krim që një grua të ketë marrëdhënie seksuale me një burrë në ambulancë. Ajo mund të akuzohet për keqbërje dhe mund t’i botohet emri në gazetë.
95- Në Oblong, Illinois, SHBA, është e paligjshme të kryesh marrëdhënie seksual ndërsa jeni për peshkim apo gjueti, ditën e dasmës.
96-  Në Hastings, Nebraska, SHBA, ligji thotë se të zotët e hoteleve duhet t’i sigurojnë këmisha nate të bardha vizitorëve. Asnjë çifti nuk i lejohet të ketë marrëdhënie seksuale në hotel nëse nuk i kanë veshur këto këmisha të pastra.
97- Vendi më popullor për seks jashtë dhomës së gjumit është makina.
98- Supozohet që çdo ditë në botë ndodhin afër 100 milionë marrëdhënie seksuale.
99- Rekordi i orgazmave te femra i ndodhur në harkun e një ore, sipas një studimi të kryer në laborator është 134 herë. Femrat kanë një anatomi të tillë sa që shpesh orgazma e disa hershme është çështje praktike.
100- Seksi oral ishte i paligjshëm në Kanada deri në vitin 1969 dhe në disa pjesë të shteteve deri në vitin 2003

Related

Erotikë 5067456908323554535

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item