Zbardhen bisedat/ Ja kë telefonoi shqiptari pasi vrau gruan greke

Mediat greke kanë zbardhur një pjesë të bisedave telefonike të përgjuara ndaj shqiptarit Klodi Lesi, që akuzohet se vrau gruan greke d...


Mediat greke kanë zbardhur një pjesë të bisedave telefonike të përgjuara ndaj shqiptarit Klodi Lesi, që akuzohet se vrau gruan greke dhe më pas u arratis duke marrë me vete edhe djalin e vogël.
Shqiptari ka telefonuar fillimisht një taksist të cilin mendohet se e ka mik dhe që i kërkon ta çojë deri në Selanik.
Lesi: Dua të shkoj në Selanik.
Taksisti: Jam duke punuar tani, nuk mund të vij dot.
Më pas, ai telefonin dikë tjetër. Personi, sipas medias greke mendohet se është nga Shqipëria.
Lesi: Dua të gjej mënyrën për të shkuar në Selanik tani.
Shqiptari tjetër në telefon: Ç’po thua? Si ta gjej mënyrën unë që këtu?
Ai është në kërkim ndërkombëtar nga interpoli, ndërkohë që policia
greke vijon ende kërkimin edhe brenda vendit.

Related

Kronika 2444908583578150150

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item