Vdiq këngëtari legjendar britanik David Bowie

Këngëtari legjendar britanik, David Bowie, ka vdekur në moshën 69 vjeçare, pas një beteje me sëmundjen e kancerit. Në profilin e tij...


Këngëtari legjendar britanik, David Bowie, ka vdekur në moshën 69 vjeçare, pas një beteje me sëmundjen e kancerit.
Në profilin e tij në rrjetin Twitter dhe Facebook, raportohet se “David Bowie ka vdekur në mënyrë paqësore sot i shoqëruar nga familja e tij, pas një beteje të guximshme 18 muajshe me kancerin”.
Këngëtari Bowie, i cili para një jave e paraqiti një album të ri, ishte i njohur për stilin e ri “glam rock” dhe ishte njëri nga artistët më të suksesshëm të shekullit 20. /rel

Related

Kultura 51225477948335294

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item