Ushtari i krishterë amerikan vrau gruan dhe vajzën 5-vjeçare dhe shkruajti në mur me gjakun e tyre “Allahu Ekber”

Një baba që në pamje dukej i lumtur i shtangu të tërë, pasi u mësua se qëlloi gruan dhe vajzën pesë-vjeçare përpara se t’a drejtonte arm...


Një baba që në pamje dukej i lumtur i shtangu të tërë, pasi u mësua se qëlloi gruan dhe vajzën pesë-vjeçare përpara se t’a drejtonte armën nga vetja.

Policia e Minnesotas në SHBA mbylli këtë javë hetimet për çështjen që kishte të bënte me David Crowley, 29 vjeç, gruan e tij dietologe Komel, 28, dhe vajzën e tyre Raniya trupat e të cilëve u gjetën, në gjendje të dekompozuar dhe tërësisht të copëtuar nga qeni i familjes, nga një fqinj në janar 2014.

Polici ka bërë të ditur se gjeti të shkruar fjalinë arabe “Allahu Ekber” të shkruar me gjak në murin e shtëpisë së familjes në Apple Valley, sipas Twincities.com.

David ishte pjestar i ushtrisë dhe gruaja e tij ishte rritur në Pakistan, por pasi u martuan ajo u konvertua nga myslimane në të krishterë.

Në një ditar të David, i cili po punonte mbi një dokumentar, u gjet e shkruar “Allahu tani”.
Related

Kronika 6458212230938893034

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item