Shuplakë Merkelit: Tani gjermanët shohin djathtas

Kriza e refugjatëve ka ulur disi besimin e qytetarëve gjermanë ndaj kancelares së tyre duke bërë që ajo të humbasë pikë, pir ngjarjet ...


Kriza e refugjatëve ka ulur disi besimin e qytetarëve gjermanë ndaj kancelares së tyre duke bërë që ajo të humbasë pikë, pir ngjarjet e Këlnit duket se e kanë goditur edhe më shumë atë.
Në një sondazh të publikuar sot nga mediat gjermane duket se popullariteti i Merkel dhe partisë së sajë shtë në pikiatë.
Gjermanët kanë nisur të anojnë djathtas.
Sipas sondazhit e djathta gjermane, “Alternative fur Deutschland”, ka patur një rritje të madhe në përqindje.
Euroskeptikët e djathtë kanë marrë 11,5 përqind të votave, sipas sondazhit.
Vetëm tre vjet më parë, ata ishin në kuotën e 5 përqindëshit, por politika e tyre antiemigracion dhe antieuropë ka bërë që të rritet besimi i gjermanëve ndaj tyre.
Diferencë e me partinë e Merkel është ende e madhe, por duke parë tendencën, mund të thuhet se kjo ishte një shuplakë për Merkel dhe politikat e saj.

Related

Bota 6746436951494599081

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item