Shokon liderja gjermane Petry: Qëlloni mbi refugjatët

Liderja e partisë populiste gjermane, AFD, Frauke Petry, që kohët e fundit rënditet e treta pas SPD dhe CDU, sipas anketave, ka shokua...


Liderja e partisë populiste gjermane, AFD, Frauke Petry, që kohët e fundit rënditet e treta pas SPD dhe CDU, sipas anketave, ka shokuar publikun gjerman me deklaratat e saj rreth refugjatëve. AFD së fundi ka kaluar me popullaritet edhe partinë e Gjelbër.
“Duhet të kontrollojmë imtësisht kufirin tonë me Austrinë nga refugjatët ilegalë dhe të paregjistruar,” tha ajo për „Mannheimer Morgen”. “Në rastin më ekstrem, kur refugjatët nuk i binden policisë, këta të fundit mund të përdorin edhe armët e zjarrit. Kështu është edhe me ligj.”
Ajo e ka quajtur këtë vendim jo si më të mirin mbi refugjatët, por është si një “Ultima Ratio”.

Related

Botë 4959631580832849215

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item