Shkoi për ski, përplas kokën dhe vdes 29 vjeçarja

Ishte menduar si një dite pushime dhe argëtimi, por rezultoi fatale për 29 vjeçaren. Tragjedia ka ndodhur në Itali në në Dolomite në A...


Ishte menduar si një dite pushime dhe argëtimi, por rezultoi fatale për 29 vjeçaren. Tragjedia ka ndodhur në Itali në në Dolomite në Arabba (Belluno). Një vajzë 29-vjeçare nga Faenza e Italisë, e quajtur Daniela Ranzi humbi jetën në sy të të dashurit pasi u rrëzua nga skitë.
Pas rrëzimit, gjendja e vajzës që mbante edhe kaskë në kokë, nuk dukej e keqe, por situata filloi të përkeqësohej ndërsa pritej ambulanca. Pak më vonë teksa do ta hipnin në helikopter për ta transportuar në spital, ajo ka ndërruar jetë.
Mediat italiane shkruajnë se e reja Daniela Ranzi ishte e apasionuar pas sportit të skive dhe nuk mund të thuash se nuk kishte përvojë. Por për fatin e saj të keq, gjatë rrëzimit ka përplasur shumë kokën, edhe pse fillimisht ankohej vetëm për dhimbje në gjoks dhe shpatull.

Related

Kronika 1382029684395876022

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item